IV edycja 2019 r.


Z inicjatywy Prezydenta Miasta Zgierza i Zgierskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców 19 maja 2019 roku w Parku Miejskim odbyła się kolejna edycja pikniku „Wszystko na zdrowie – Zgierz miastem zdrowego trybu życia''. 
Piękna pogoda przyciągnęła zgierzan do parku, gdzie mogli spotkać się z naszą gwiazdą Mikołajem Roznerskim. Sympatyczny, młody człowiek wspaniale odnalazł się w towarzystwie mieszkańców naszego miasta i wraz z dziennikarką Radia Łódź Moniką Czerską bawili zgromadzonych podczas pikniku.
Mikołaj z wielkim zaangażowaniem uczestniczył we wszystkich aktywnościach sportowych. Trenował z zapaśnikami, próbował swoich sił w karate, krav maga to jego drugie imię  ;-) . Trening piłki nożnej z młodymi zawodnikami MKP Boruta cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł zrobić zdjęcie z naszą gwiazdą
i poprosić o autograf. 
Ponieważ pogoda była piękna aktywności sportowe przyciągały zarówno młodych, jak i starszych zgierzan. Stretching, fitness, joga,tai chi, zajęcia z łucznikami czyli dla każdego coś miłego. Dla oka miłe były występy zgierskich grup tanecznych z CKD i MDK, a także Latino Fitness chilliderek z SP 8 .
Ucho zaś cieszył zespół The Pink Panthers młodzi, zdolni, przystojni i w dodatku ze Zgierza.
Najtwardsi zawodnicy mogli wziąć udział w I Zgierskim „ armaJeżonie” biegu sprawnościowym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal,
natomiast najlepsi zostaną obdarowani przez Prezydenta Przemysława Staniszewskiego upominkami.
II edycja kulinarnego konkursu Kitchen Star zgromadziła sporą widownię. Zgierzanie podziwiali kuchenne zmagania początkujących kucharzy. Jakość podawanych potraw świadczyła jednak o profesonaliźmie startujących, a my wierzymy słowom jury, że „ wszystkie potrawy były palce lizać”. Konkurs Kitchen Star wygrała drużyna SP 12, której serdecznie gratulujemy.
Namiot czipowania psiaków, znakowanie rowerów przez Straż Miejską, stanowisko Policji i ZHR Adrenalina były niemalże cały czas oblegane przez gości.
Podobnie jak stoisko Wydziału Ochrony Środowiska, gdzie za oddanie szklanych opakowań można było otrzymać sadzonkę.
Dodatkową atrakcją pikniku był cieszący się niemalejącym zainteresowaniem Eko Targ, podczas którego można było zaopatrzyć się w zdrowe, ekologiczne produkty spożywcze. Bo przecież wszystko musiało być "Na zdrowie".
W godz 10-14 każdy mieszkaniec mógł udać się do Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych przy ulicy Łęczyckiej, gdzie bezpłatnie odbywały się konsultacje lekarzy specjalistów diabetologa, dermatologa, laryngologa, onkologa, urologa, nefrologa, ortopedy, kardiologa. Konsultacje odbywały się również podczas trwania pikniku w osteobusie i mammobusie.  Bezpłatnie można było również dokonać badania wzroku.
Piknik nie mógłby się odbyć gdyby nie cała rzesza wspaniałych ludzi, którym nie obojętne jest nasze miasto. Zgierscy przedsiębiorcy wsparli nas pomocą, dobrym słowem, a przede wszystkim stali się majowym Mikołajem dla młodych i starszych zgierzan fundując upominki.

Prezydent Miasta Zgierza i Zgierskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia
WSZYSTKO NA ZDROWIE- Zgierz miastem zdrowego trybu życia. Razem mamy szansę budować nasz nowy, piękny Zgierz.