Aktualność Projekt dla młodych przedsiębiorczych mam
Ogłoszenia o naborach

Projekt dla młodych przedsiębiorczych mam

Rozpoczęła się rekrutacja do programu "Mommypreneurs - Przedsiębiorcza mama". Projekt powstał z inicjatywy pracowników Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Dzięki projektowi w ciągu najbliższych dwóch lat, ponad tysiąc matek przed 30. rokiem życia, weźmie udział w szkoleniach z przedsiębiorczości i technologii. W rezultacie - łatwiej będzie im podjąć pracę zawodową - mówi szefowa projektu, prof. Anna Rogozińska-Pawełczyk. - Młode mamy są świetnie zorganizowane i także widzimy tutaj bardzo duży potencjał młodych kobiet, które mogłyby realizować swój biznes. Będą na pewno gotowe podjąć pracę jako freelancer i mogą prowadzić sklepy, mogą też uruchamiać jakieś nowe firmy, komercjalizować pewne produkty i usługi - zapewnia prof. Rogozińska-Pawełczyk.

Projekt jest międzynarodowy, mogą wziąć w nim udział kobiety z siedmiu krajów europejskich, między innymi z Hiszpanii, Litwy i Rumunii.

Pierwsza seria szkoleń rozpocznie się w połowie września. Rekrutacja trwa do końca sierpnia. Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie mommypreneurs.eu.