Aktualność ZUS - nowy program PŁATNIK już do pobrania
Informacje ZUS

ZUS - nowy program PŁATNIK już do pobrania

Przedsiębiorco, nie czekaj! Już teraz pobierz nowy, bezpłatny program Płatnik.

Od 26 stycznia 2019 r. płatnicy mogą korzystać wyłącznie z nowej wersji programu Płatnik, który został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą. Program jest dostępny  do pobrania na stronie internetowej zus.pl.

Program Płatnik w wersji 10.02.002 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych np. ZUS RIA czy ZUS RPA oraz zawiera informacje o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, a także liczbę dni prowadzonej działalności gospodarczej.

Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akt – czyli elektronizacją akt pracowniczych. W nowej wersji programu, formularz ZUS ZWUA posiada pola, w których wpiszemy wymagany od 1 stycznia szerszy zakres informacji czyli – kod przyczyny wyrejestrowania oraz podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już teraz zachęca do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania programu. Najnowsza wersja programu do pobrania na stronie zus.pl. Zachęcamy tez do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazane jest jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki dostępne są na stronie internetowej zus.pl oraz na kanale ZUS na YouTube.

pobierz program Płatnik