I edycja rok 2016


15 maja (niedziela) 2016 r. Prezydent Miasta Zgierza zaprosił zgierzan na imprezę "Wszystko na zdrowie - Zgierz miastem zdrowego stylu życia", która odbyła się Parku Miejski im. T. Kościuszki przy ul. Piątkowskiej. 
Piękna pogoda, rodzinna atmosfera i wiele atrakcji czekających na zgierzan spowodowały, że miejski zieleniec wypełnił się po brzegi zarówno młodszymi, jaki i starszymi mieszkańcami naszego miasta. 
Park linowy czekał na Ekstremalną rodzinę , na stawie zorganizowane zostały zajęcia ( rowery wodne, żaglówki, a także regaty kajakowe).
Ponieważ zgierzanie przyszli, aby odnaleźć zdrowy tryb życia dużym zainteresowaniem cieszył się Nordic walking. Bez względu na wiek zgierzanie ruszyli z kijami wokół stawu. 
Oczywiście jak na piknik o zdrowiu przystało nie mogło zabraknąć porad dietetyka, zdrowej żywności czy strefy relaksu, gdzie na zajęciach jogi czy tai-chi mogliśmy odnaleźć spokojniejszą stronę naszej natury. 
Zapasy, zajęcia na siłowni z trenerem personalnym to kolejne " grzybki w barszcz" miejskiej imprezy. 
Podobnie jak znakowanie rowerów , prezentacja zgierskiego hufca, czy stoisko stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym.
Miłą niespodzianką było otworzenie w parku strefy grillownia, tutaj nie zawsze bywa zdrowo ;-)
Dodatkową atrakcję stanowiła możliwość dokonania bezpłatnych badań u lekarzy specjalistów w Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych przy ul. Łęczyckiej