II edycja rok 2017


28 maja 2017 r. w Parku Miejski im. T. Kościuszki odbyła się kolejna edycja imprezy "Wszystko na zdrowie - Zgierz miastem zdrowego stylu życia", na którą wszystkich zgierzan zaprosił Prezydent Miasta Zgierza. 

Mnóstwo atrakcji, które odbyły się w Parki Miejskim okazało się strzałem w dziesiątkę i pozwoliło zdrowo i aktywnie spędzić zgierzanom niedzielny dzień. 

Bezpłatne badanie mammograficzne, warsztaty tematyczne na temat zdrowego kręgosłupa czy profilaktyka w rwie kulszowej to tylko niektóre z propozycji, z których mogli skorzystać zgierzanie. 

Piknik odwiedziła również wróżka Zębuszka, która przekonywała, że spotkanie ze stomatologiem może okazać się dużą przyjemnością . Należy tylko dbać o swój piękny, zdrowy uśmiech ;-)

Swoją obecnością uświetnili piknik zgierscy łucznicy, zapaśnicy, instruktorzy jogi i tai- chi. Nie  mogło zabraknąć również harcerzy, zgierskich uczniów ze swoimi prezentacjami czy stoisk z ekologicznym jedzonkiem. 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się również znakowanie rowerów, alkogogle i  gokarty dla dzieci . 

Kolejny raz zgierzanie pokazali, że potrafią się świetnie bawić, a takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne w miejskiej przestrzeni .