1 lipca br. na kontach użytkowników systemu CRU JSFP pojawią się funkcjonalności umożliwiające udostępnianie i aktualizację informacji o umowach zawartych przez jednostki sektora finansów publicznych (jsfp).
Od tego dnia uruchomiona zostanie również strona, na której będzie zapewniony dostęp publiczny do informacji o umowach udostępnionych przez jsfp.
Obowiązek ujawniania w CRU JSFP dotyczy umów zawartych od 1 lipca 2026 r.
Proces zakładania kont w systemie CRU JSFP będzie kontynuowany.
System CRU JSFP dostępny jest po wpisaniu w pasku adresowym dowolnej przeglądarki internetowej adresu: jsfp.rejestrumow.gov.pl.
O konta użytkowników tego systemu wnioskują bezpośrednio pracownicy jsfp. Konta użytkownika nie może założyć inna osoba. Wnioski o konto użytkownika systemu CRU JSFP składane są wyłącznie z wykorzystaniem funkcjonalności tego systemu.
Wyszukiwanie i przeglądanie udostępnionych przez jsfp informacji o umowach będzie możliwe po wejściu na stronę: rejestrumow.gov.pl – adres będzie dostępny od 1 lipca 2026 r.
Więcej informacji: Centralny Rejestr Umów JSFP - kluczowy etap 1 lipca 2026 r.