Aktualność IV Zgierskie Forum Gospodarcze za nami.
ZCOP

IV Zgierskie Forum Gospodarcze za nami.

Obyś żył w ciekawych czasach - znane chińskie powiedzenie powszechnie odczytywane jest jak przekleństwo. Nam przyszło żyć w czasach, które wciąż stawiają nas w obliczu nowych wyzwań. Doskonale wiedzą o tym przedsiębiorcy, siła napędowa naszego miasta i kraju. Dzięki współpracy Miasta Zgierza, przedstawicieli biznesu, organizacji wspierających przedsiębiorczość i instytucji publicznych udało się zorganizować kolejną edycję Zgierskiego Forum Gospodarczego.
Na zaproszenie Prezydenta Przemysława Staniszewskiego gościnne progi Starego Młyna przywitały Posłów, Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Zgierzu, Przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu, Radnych Rady Miasta Zgierza, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, dyrektorów banków, prezesów Izb Gospodarczych, Przedstawicieli Instytutu Technologicznego Łukasiewicz, dyrektorów jednostek organizacyjnych, prezesów spółek i członków Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Zgierza, a także Naczelników Wydziałów Urzędu Miasta Zgierza,
Komendantów Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej w Zgierzu. Szczególnie ciepło przywitano przedsiębiorców będących gośćmi honorowymi spotkania.
"Cudze chwalicie swego nie znacie" to tradycyjny panel, podczas którego zgierscy przedsiębiorcy opowiedzieli prowadzącym, Renacie Karolewskiej i Agnieszce Śmietana, o ich ostatnim roku w biznesie. O sukcesach, porażkach, nowych wyzwaniach.
W dobie nieustannych zmian, m.in. transformacji dotyczącej ESG, która dotknie każdą firmę, jedynie poprzez promowanie świadomości osobistej oraz budowanie kultury opartej na wartościach, organizacje mogą osiągnąć większą efektywność, innowacyjność i zaangażowanie swoich pracowników.
„Leader of The Future” - przywództwo w duchu HRO - Human Relation Organization to panel poprowadzony przez
Małgorzatę Polzenius - Dyrektor Zarządzającą Hutchinson Institute i Annę Ryman Czarnecką - Szefową Rozwoju i Sprzedaży Hutchinson Institut.  
Jak szybko i skutecznie nauczyć siebie i swoich pracowników większej czujności w korespondencji mailowej podpowiedział Dyrektor Zarządzający Grupy Uni Lex Janusz Piotrowski w panelu " Kurczak pastwiskowy, czyli naga tuszka w mailu zamiast porannej kawy".
Budowa firmy wielopokoleniowej to nie tylko wizja właściciela. To wybór odpowiedniego modelu organizacyjnego, prawnego i finansowego. To podjęcie w dość krótkim czasie setek decyzji, które powinny być trafne.
Sukcesja majątku czy budowa firmy wielopokoleniowej? Nie zniszcz swojej firmy i rodziny to kolejny panel, w którym tajniki organizacji przedstawił prof. dr hab. Adam Mariański doradca podatkowy, adwokat.
Jolanta Pawłowska kierownik Wydziału Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu przedstawiła Szanse rozwoju przedsiębiorstw przy wsparciu Urzędu Pracy.
Robert Strupiński – Dyrektor Departamentu e-Usług w Centralnym Ośrodku przedstawił zalety usługi Generator e-usług. Aplikacji, która umożliwi podmiotom publicznym tworzenie formularzy na stronach: mObywatel.gov.pl czy gov.pl. Te formularze po opublikowaniu to usługi, z których skorzystasz online.   
Maciej Kokotek – Wiceprezes Zarządu Łódzkiego Domu Biznesu do panelu zaprosił: Piotra Grąbkowskiego – CEO w Grąbkowski Technologie Sp. z o.o., Marcina Miedzińskiego – CEO w Mgroup (część MNET POLSKA sp. z o.o.)
Jakuba Chrapka – CEO w Kryptonum sp. z o.o. i Marcina Kwintkiewicza – CEO w Kwintesencja. Panowie w panelu „Cyfryzacja w biznesie: Nowe technologie, nowe możliwości” omówili różne trendy w zakresie technologii, cyfryzacji, m.in. takie jak sztuczna inteligencja, analiza  i bezpieczeństwo danych, Internet rzeczy (IoT), blockchain ale i nie tylko.
W erze dynamicznego rozwoju technologicznego, sztuczna inteligencja (SI) i cyberbezpieczeństwo stały się kluczowymi obszarami zainteresowania zarówno dla przemysłu, jak i dla rządów oraz instytucji akademickich.
Sztuczna Inteligencja, Cyberbezpieczeństwo i co dalej ...? na to pytanie próbowali odpowiedzieć Panowie Arkadiusz Kędzierski - dyrektor Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, Dariusz Trachimowicz - Project Manager w DigitalXperts, Coach AI, SEM, SEO, PR, Członek Zarządu IPPCP,
Krzysztof Stępień - Senior Software Engineer w TomTom, nauczyciel w Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, doktorant na Wydziale FTiMS Politechniki Łódzkiej i Bartosz Bugajski - nauczyciel programista Zgierskiego  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II.
Ostatni panel zdominowały kobiety.
"Przedsiębiorczość od zaplecza" - różne oblicza działalności z perespektywy kobiet to panel, w którym panie zdradziły jak połączyć życie zawodowe z byciem żoną, matką. Jak można rozwijać swoje pasje nie tylko zawodowe będąc czynną zawodowo kobietą biznesu. O tym opowiedziały nam zgierzanki Magdalena Sikorska - kobieta biznesu i ekspertka w obszarze handlu B2B, zawodowy Mówca & Coach & Mentor,Karolina Miżyńska – dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury Stary Młyn, Katarzyna Krawczyk - Prezes Zarządu Bank Spółdzielczy w Zgierzu i Agnieszka Stefanowicz – Właścicielka Kredo Kaffee.     
Mamy nadzieję, że szerokie spektrum tematów zadowoliło najbardziej wybrednych uczestników Zgierskiego Forum Gospodarczego i za rok znów spotkamy się na V już ZFG.   

Za zdjęcia dziękujemy Michałowi Żukowskiemu - Michał Żukowski Fotografia ( zdjęcia bez herbu miasta) i Krzysztofowi Głowackiemu ( zdjęcia z herbem)