Aktualność Profilaktyczne badania piersi w Zgierzu 19 maja 2019r.
ZCOP

Profilaktyczne badania piersi w Zgierzu 19 maja 2019r.

Zapraszamy na bezpłatne badanie piersi wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat,
które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii. 

W Polsce  regularne badania mammograficzne wykonuje wciąż zbyt mała liczba kobiet. Szacuje się, że profilaktyczne badanie piersi robi 40% Polek. W porównaniu z innymi krajami jest to bardzo niski odsetek. Z danych wynika, że we Francji, Holandii, czy Szwecji w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 80% kobiet. Mała liczba badań często wynika z nieświadomości społecznej. Pacjentki, które przyjdą raz na badanie myślą, że jedno badanie profilaktyczne wystarczy im na całe życie. Niestety tak nie jest, tylko regularne badania mammograficzne oraz samobadanie piersi mogą ustrzec przed rozwojem choroby.

Nowotwór piersi zazwyczaj przez długi okres rozwija się bezobjawowo i bezboleśnie,
a wykryty i leczony we wczesnym stadium zaawansowania zwykle jest całkowicie wyleczalny. Rak piersi stanowi istotny problem nie tylko w starszych grupach wiekowych, ale także coraz częściej u kobiet młodszych. W związku z tym badanie mammograficzne jest zalecane każdej kobiecie po 40 roku życia, przynajmniej raz w roku.

Zapisy na badanie:

42 254 64 10 lub 517 544 004

Rejestracja on-line: www.medica.org.pl

Zapraszamy wszystkie kobiety na profilaktyczne badanie piersi.
19 maja 2019r.
Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki (od ulicy Parkowej)

*Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej przysługuje kobietom w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania piersi. Kobiety nieobjęte programem profilaktycznym badanie płatne – 80 zł.