Aktualność Kolejne Śniadanie Biznesowe za nami.
ZCOP

Kolejne Śniadanie Biznesowe za nami.

Kolejne Śniadanie Biznesowe za nami. Na szczęście nie zatrzymały nas covidowe obostrzenia i mogliśmy spotkać się w „ realu”. Jak zawsze w miłej atmosferze mogliśmy spędzić biznesowy poranek przy kawie i nie tylko, a przy okazji zebrać szereg informacji z otoczenia biznesu.
Zebranych gości powitał Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, który opowiedział o zbliżającym się Zgierskim Forum Gospodarczym. To wydarzenie połączone będzie z otwarciem Starego Młyna, nowej siedziby MOK, kulturalnego serca miasta.
Następnie przeszliśmy do tematów bieżących:
Panie Iwona Piasecka – naczelnik Wydziału Ubezpieczeń i Składek-2 i Ewa Domańska – z-ca naczelnika Wydziału Ubezpieczeń i Składek-2  I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi opowiedziały o zmianach w dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym, który obowiązywać będzie od 2022 r.

Andrzej Maciejewski -  trener, Coach i Mentor. Dyrektor Wykonawczy The John Maxwell Team. Współtwórca projektu Leadit. Ekspert przywództwa i rozwoju osobistego, powiedział jak wywierać pozytywny wpływ na pracowników

Mediacja jako narzędzie optymalizacji biznesu to kolejny niezwykle istotny temat, który przedstawiała  Monika Pujan – zawodowy mediator od 2006 roku. Związana z Wojewódzkim Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi przy ŁIPH od początku jego działalności, obecnie piastując stanowisko dyrektora. Ekspert merytoryczny z zakresu kwalifikacji rynkowej„Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia” .


Panowie Maciej Weśniuk – Wiceprezes Zarządu i Krzysztof Fintzel p.o. Dyrektora Łódzkiej Agencji Rozwoju przedstawili aktualną ofertę:
- pożyczek i dotacji dla przedsiębiorców i przyszłych przedsiębiorców
- pożyczek rozwojowych Jeremie
- pożyczek na nieruchomości
- pożyczek obrotowych
- bezzwrotnej dotacji na założenie własnej firmy.
Przedstawili również  nowe projekty, które w najbliższym czasie pojawią się w ofercie ŁARR
Patryk Matusiak - Doradca Biznesu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego scharakteryzował projekt „Lodzkie4bussines na plus” – dający możliwości i perspektywy dla przedsiębiorców MŚP poprzez Bony na cyfryzację.

Już 19 i 20 października widzimy się na Zgierski Forum Gospodarczym, natomiast w listopadzie kolejne jesienne Śniadanie Biznesowe, na które już zapraszamy.